Субота 22 вересня 2018 р. 01:08 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігівське об'єднане управління Пенсійного фонду України

В навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області в рамках проведення освітніх заходів та з метою поширення правових знань 15 лютого 2017 року проведено семінар для керівників, спеціалістів та профспілкового активу підприємств, установ, організацій Деснянського району м. Чернігова за темою: «Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю. Наслідки роботи в режимі неповного робочого часу».

В семінарі взяла участь головний спеціаліст відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Алла Габишева.

Фахівцем управління був проведений аналіз найпоширеніших помилок при заповненні Таблиці 6 Додатку 4 “Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, інформація з якої потрапляє в Реєстр застрахованих осіб, формування та ведення якого здійснює Пенсійний фонд України. Тому, на сьогодні, актуальним лишається питання надання роботодавцями достовірних відомостей про застрахованих осіб, на підставі яких формується Реєстр застрахованих осіб.

На семінарі також була розглянута тема переваг веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, як для громадян, так і для юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Аллою Габишевою було акцентовано увагу присутніх на питанні легалізації заробітної плати. Загальновідомо, що розмір призначеної пенсії залежить від тривалості страхового стажу та від розміру легальної заробітної плати, відображеної в звітах страхувальника. Наголошено на тому, що отримання заробітної плати в «конверті» тягне за собою негативні наслідки: відсутність трудового стажу та відпусток, неможливість скористатися лікарняними під час хвороби та інше.

В залі тривало жваве обговорення запропонованих учасникам семінару тем. На всі питання, які цікавили присутніх, спеціалістом управління були надали вичерпні відповіді.