Вівторок 23 травня 2017 р. 02:13 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Як залежить сума допомоги по вагітності та пологах від розміру мінімальної зарплати?

На сьогодні чинним законодавством  встановлено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду. У той же час, вона не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. Про це  зазначено в статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

За роз’ясненням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, викладеного у листі  від 22.02.2017 №2.4-17-328, сума допомоги по вагітності та пологах повинна визначатися наступним чином:

1. Розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичної заробітної плати відповідно до вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 №1266.

2. Порівнюється фактична середньоденна заробітна плата із середньоденною заробітною платою, обчисленою з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у місяці настання страхового випадку;

3. У разі перевищення середньоденної заробітної плати, розрахованої із мінімальної заробітної плати, над фактичною середньоденною заробітною платою, подальший розрахунок допомоги по вагітності та пологах здійснювати із середньоденної, обчисленої із мінімальної заробітної плати.

Отже, середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах при встановленій мінімальній заробітній платі у розмірі 3200 грн повинна бути не менша 105,12 грн (3200 грн: на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності