Субота 22 липня 2017 р. 07:42 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Основна мета діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіполягає в своєчасномутаповному наданні матеріального забезпечення та соціальних послуг працюючим. А це – виплата допомог по тимчасовій втраті працездатності, по догляду за хворими, по вагітності та пологах, на поховання, а також зміцнення здоров’я працюючих шляхом отримання відновлювального лікування.

На отримання виплат з Фонду має право кожна працююча особа, в тому числі і фізична особа-підприємець, яка сплачує єдиний соціальний внесок.

Як і в попередні роки, витратну частину бюджету, а це –58 млн. гривень, або 90% планових асигнувань, спрямовано на соціальний захист людей праці та членів їх родин.

Зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності витрачено більше 34 млн. гривень, по догляду за хворою дитиною – 5 млн. гривень.

В цілому, за кошти Фондув 2016 році працюючим міста Черніговачерез хворобуоплачено 40 тисяч лікарняних.

Особливе значення приділяється виплаті матеріального забезпечення, що компенсує втрачений заробітокмайбутнім мамамза період відпустки по вагітності та пологах, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 після пологів. Вказана допомога надається жінці на підставі лікарняного, виданого жіночою консультацією за місцем перебування на обліку вагітної.

Слід зауважити, що порівняно з 2015 роком, загальна сума наданого фінансування вагітним збільшилась на 2 млн. гривень та склала понад 17 млн. гривень за рахунок збільшення її середньоденного розміру до 95,04 грн., проти 81,13 грн. у аналогічному періоді 2015 року.

Для допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи використано 162 тис. гривень; на поховання застрахованих осіб та членів їх сімей, які перебували на їх утриманні, – 196 тис. гривень.

З метою недопущення втрат робочого часу внаслідок тимчасової непрацездатності міською дирекцією щокварталу аналізується захворюваність працюючих та результати доводяться до страхувальників, у яких спостерігається її зростання. Тому, однією із задач дирекції є посилення роботи з комісіями із соціального страхування та  уповноваженими підприємств, установ та організацій. Ми намагаємось донести до страхувальника, що не тільки Фонд повинен бути зацікавлений у зменшенні захворюваності, але і роботодавці. Для цього регулярно проводяться робочі зустрічі із головами комісій.

Також, протягом минулого року відбулося 20 семінарів-навчань з роботодавцями, що охоплюють працюючих в загальній кількості68 тисяч осіб, на яких серед інших питань обговорювалися нагальні проблеми взаємодії з приводу стану захворюваності, розглядалася робота щодо наданих їм повноважень, перш за все, з ведення обліку працюючих та їх дітей, які часто і довго хворіють та потребують лікування в умовах санаторно-курортних закладів.

У 2016 році завдяки коштам Фонду зміцнили своє здоров’я понад 100 працюючих, отримавши послуги з відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України. На це використано більше 1 млн. грн.

На лікування після інсульту, інфаркту, операцій на серці, на органах травлення та ортопедичних операцій, а також з цукровим діабетом працівників приймають провідні курорти України. Серед них – Трускавець, Моршин, Миргород, Хмільник, санаторії Одеської та Закарпатської областей.

Особливістю лікування в реабілітаційних відділеннях є той факт, що путівки до них придбаває Фонд, а безкоштовно видають лікувально-профілактичні заклади за рішенням відбіркової комісії та  наявності медичних показань. Причому, на весь термін перебування в оздоровниці видається листок непрацездатності.

Варто наголосити, що нинішнього року кількість путівок замовлених лікувально-профілактичними закладами міста Чернігова збільшено майже вдвічі.

Підсумовуючи результати роботи, можна зазначити, що діяльність Чернігівської міської виконавчої дирекції впродовж 2016 року мала чітко виражене соціальне спрямування. Ми працюємо стабільно й ефективно на благо людей, які потребують нашої допомоги.

Директор Чернігівської міської виконавчої дирекції
обласного відділення Фонду соціального