П’ятниця 20 жовтня 2017 р. 13:26 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Особливості нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності донорам

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника:  чим більший стаж -  тим більший відсоток виплати. Відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування"  встановлені такі відсотки:

Страховий стаж

до 5 років

50

від 3 до 5 років

60

від 5 до 8 років

70

понад 8 років

100

Даною статтею передбачені також пільги деяким категоріям, в тому числі і донорам, а саме: допомога по тимчасовій непрацездатності призначається незалежно від страхового стажу  або 100 % середньої заробітної плати.

Слід зауважити, що ця законодавча норма стосується тільки тих, які протягом року безоплатно здали кров  та  (або) її  компоненти  у сумарній  кількості, що дорівнює  двом  разовим максимально допустимим дозам (ст. 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" від 23.06.1995 №239).

Така пільга надається донорам  протягом  року після  здачі  крові та  (або)  її компонентів  у зазначеній кількості. Підставою є довідка за формою №435/о "Довідка щодо надання донорам пільг", яка затверджена Наказом МОЗ України від 07.07.2003 №301.

Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності