Четвер 17 серпня 2017 р. 22:32 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу громадян на те, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу.

Як пояснила начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Алла Супрун здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Статтями 170 та 172 Податкового кодексу України визначено особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% - у 2016 році (у 2015році - 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати - 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5%  від суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого грошового зобов’язання за результатами такого року відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ