П’ятниця 26 травня 2017 р. 14:06 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Центр зайнятості

Наказом Міністерства соціальної політики України №74 від 21.02.2013 року затверджено Порядок забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності (далі-Порядок).

Консультацію, яка полягає в безоплатному наданні інформації з питань організації та провадження підприємницької діяльності, може отримати будь-яка особа, яка звернулась до центру зайнятості із відповідною заявою.

При цьому, для надання консультацій залучаються спеціалісти органів державної влади. Крім того, за згодою, можуть залучатись представники органів місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців, профспілок, асоціацій підприємців, банківських установ, бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, фондів підтримки малого підприємництва, лізингових компаній, консультативних центрів, інших підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництва.

Консультації надаються з питань:

законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання;

ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності;

податкового законодавства;

відкриття рахунків у банківських установах;

пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;

оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності;

отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги;

з інших питань, що стосуються організації та провадження підприємницької діяльності.

Організація надання консультацій здійснюється центром зайнятості шляхом:

групування питань, зазначених у заявах, визначення виду консультації (індивідуальна або у групі) та узгодження з органом державної влади графіка надання консультацій;

узгодження з особою способу отримання консультацій;

повідомлення не пізніше ніж за 7 робочих днів до дня надання консультації особи про час та дату отримання консультацій.

Індивідуальні консультації можуть надаватися відповідальними спеціалістами органів державної влади на особистому прийомі, зокрема в приміщенні територіального органу, в письмовій формі, в телефонному режимі та з використанням електронних засобів.

У разі якщо відповідно до поданих заяв порушуються подібні питання, територіальний орган організовує надання консультацій у групі.

Консультація може бути надана не пізніше 30 календарних днів з дати звернення особи до територіального органу із заявою.

word Додаток 1  (30 кб.)