Четвер 23 листопада 2017 р. 05:36 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Центр зайнятості

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року за № 207 затверджено Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

1.Кому видається ваучер?

Цей Порядок визначає механізм видачі територіальними органами Державної служби зайнятості особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, ваучерів для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Право на одноразове отримання ваучера мають не тільки зареєстровані безробітні, а й працюючі особи до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку.

Ваучери не надаються:

особам, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

особам, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;

зареєстрованим безробітним, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням служби зайнятості.

На підставі ваучера здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.

2.Вартість ваучера та його оплата.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу (станом на 1 січня 2013 р. це становить 11470 грн).

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених у бюджеті Фонду на відповідний рік.

У разі, коли вартість навчання в навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

3.Вибір професії (спеціальності) для навчання.

Особа має право обрати професію (спеціальність), напрямок підвищення кваліфікації за переліком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, а також форму та місце навчання.

4.Як визначається навчальний заклад?

Навчальний заклад визначається особою самостійно.

Навчання здійснюють професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим КМУ переліком професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, і є резидентами.

5. Які документи необхідно подавати?

Для отримання ваучера особа подає до центру зайнятості:
— заяву;
— паспорт;
— трудову книжку;
— документ про освіту та реєстраційний номер облікової карти платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом.
— у разі, коли трудова книжка зберігається у роботодавця, особа подає її копію, засвідчену роботодавцем.
— для оброблення персональних даних особа подає територіальному органові письмовий дозвіл відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий день з дня подання документів.

Про прийняте рішення щодо видачі ваучера центр зайнятості інформує особу, що подала заяву, протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Для отримання ваучера особа звертається протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідного повідомлення до центру зайнятості, який прийняв рішення про його видачу. Якщо особа з поважних причин, підтверджених документально, не може звернутися у зазначений строк, він може бути продовжений на відповідний період.

Ваучер оформляється за формою, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України.

Більш детальну інформацію про порядок отримання ваучера та перелік професій, спеціальностей, за якими можливе навчання з видачею ваучера, можна отримати в міському центрі зайнятості.

word Додаток 1  (30 кб.)
word Додаток 2  (1848.5 кб.)