Понеділок 19 березня 2018 р. 03:24 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Центр зайнятості

Для підприємств, установ і організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб запроваджується квота для працевлаштування

Починаючи з 01 січня 2018 року, роботодавцям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб, встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Також нагадуємо про обов’язок роботодавців щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, інформвати центр зайнятостіпро працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Порядок надання такої інформації затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271.

 

Вибір професії - вибір майбутнього

 

В м. Чернігові впроваджено профорієнтаційний проект для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє», який затверджено спільним наказом Чернігівського обласного центру зайнятості та Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації. 

Проект передбачає виконання наступних завдань:

-  створення передумов для професійної самореалізації молоді та запобігання молодіжному безробіттю;

-  отримання знань про ринок праці, актуальні професії та їх основні характеристики;

-   відновлення престижу робітничих професій серед молоді;

-  формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів позитивної мотивації до набуття професій та спеціальностей, які користуються сталим попитом на ринку праці, відповідно до їх професійних інтересів, нахилів та здібностей;

-  надання методичної допомоги педагогічним працівникам (шкільним психологам, соціальним педагогам, вихователям, учителям) щодо питань профорієнтаційної роботи з учнями.

Активізація профорієнтаційної роботи, має надати позитивної динаміки вибору випускниками робітничих професій та забезпечення ринкоутворюючих підприємств якісними трудовими ресурсами. Реалізація проекту передбачає інноваційні підходи.

Учнів очікують профорієнтаційні квести, майстер – класи професій, ярмарки професій, профорієнтаційні екскурсії до підприємств та професійно-технічних навчальних закладів міста. Ці заходи допоможуть молоді професійно визначитись, жити і працювати в Україні. І кінцевою метою стане - зростання зайнятості та зменшення безробіття серед молоді.


НОВІ ПІДХОДИ ДО СПРИЯННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

 Починаючи з 2018 року в системі державної служби зайнятості за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) запроваджено нові технології в роботі з незайнятим населенням – профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття та соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент.

Процедура профілювання передбачає поділ безробітних віповідно до їх індивідуальних характеристик, досвіду роботи, потенціалу та рівня мотивації до працевлаштування на окремі групи. З урахуванням перелічених критеріїв для кожної групи окремо розроблені своєрідні «дорожні карти працевлаштування» - сукупність дій фахівців центру зайнятості, спрямованих на ефективне вирішення питання працевлаштування безробітної особи.

Новації стосуватимуться і роботи з вразливими на ринку праці групами населення (молодь, особи передпенсійного віку, особи з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи тощо). Зокрема, центром зайнятості встановлюватиметься соціальний супровід таких осіб за підходом кейс-менеджменту. Його суть полягатиме у виявленні та наданні допомоги у подоланні проблем особистісного та (або) сімейного характеру безробітної особи, які постають бар’єрами для її працевлаштування.

Важливим аспектом реалізації зазначених заходів є залучання організацій – соціальних партнерів, які прийматимуть активну участь у наданні кваліфікованої допомоги особам з числа безробітних у розв’язанні складних життєвих ситуацій, усуваючи таким чином перепони на шляху до їх успішного працевлаштування.

У зв’язку з цим, Чернігівський міський центр зайнятості запрошує до співпраці установи і організації міста, які в межах своєї компетенції сприяють громадянам в реалізації своїх прав, в тому числі в соціальній сфері. З питань співпраці пропонуємо звертатись до відділу взаємодії з роботодавцями особисто або за телефонами: 0462 678834, 0462 678840.

 

 

 

 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.