Понеділок 18 грудня 2017 р. 03:11 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Центр зайнятості

Для підприємств, установ і організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб запроваджується квота для працевлаштування

Починаючи з 01 січня 2018 року, роботодавцям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб, встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Також нагадуємо про обов’язок роботодавців щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, інформвати центр зайнятостіпро працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Порядок надання такої інформації затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271.

Вибір професії - вибір майбутнього

В м. Чернігові впроваджено профорієнтаційний проект для учнівської молоді «Обери професію – обери майбутнє», який затверджено спільним наказом Чернігівського обласного центру зайнятості та Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

Проект передбачає виконання наступних завдань:

-  створення передумов для професійної самореалізації молоді та запобігання молодіжному безробіттю;

-  отримання знань про ринок праці, актуальні професії та їх основні характеристики;

-   відновлення престижу робітничих професій серед молоді;

-  формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів позитивної мотивації до набуття професій та спеціальностей, які користуються сталим попитом на ринку праці, відповідно до їх професійних інтересів, нахилів та здібностей;

-  надання методичної допомоги педагогічним працівникам (шкільним психологам, соціальним педагогам, вихователям, учителям) щодо питань профорієнтаційної роботи з учнями.

Активізація профорієнтаційної роботи, має надати позитивної динаміки вибору випускниками робітничих професій та забезпечення ринкоутворюючих підприємств якісними трудовими ресурсами. Реалізація проекту передбачає інноваційні підходи.

Учнів очікують профорієнтаційні квести, майстер – класи професій, ярмарки професій, профорієнтаційні екскурсії до підприємств та професійно-технічних навчальних закладів міста. Ці заходи допоможуть молоді професійно визначитись, жити і працювати в Україні. І кінцевою метою стане - зростання зайнятості та зменшення безробіття серед молоді.