Субота 15 грудня 2018 р. 04:58 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Центр зайнятості

До уваги роботодавців: оформлення стажування працівника на робочому місці

Звертаємо увагу, що стажування працівника без оформлення трудових відносин законодавством не передбачене, окрім випадків цільового направлення центрами зайнятості до роботодавців безробітних, які перебувають на обліку.

Перевірка роботодавцем кваліфікації майбутнього працівника або навчання його навикам, необхідним для подальшої роботи, шляхом його допуску до роботи без оформлення з ним трудових відносин і виплати йому зарплати — незаконна. Але з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, керівником може встановлюватися випробування. Відповідно до ст. 26 КЗпП, умова про випробування повинна бути зафіксована в наказі (розпорядженні) про прийняття цього працівника на роботу. У період випробування на таких працівників поширюються всі вимоги законодавства про працю. І обов’язково передує цьому укладення трудового договору.

Разом з тим, громадяни, зареєстровані як безробітні, можуть проходити стажування — професійне навчання працівників на підприємстві за договором між роботодавцем, центром зайнятості і майбутнім працівником, який має статус безробітного. Після закінчення стажування підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника.

Крім того, право проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час мають студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Строк стажування за договором не може перевищувати шести місяців. Запис про проходження такого стажування вноситься до трудової книжки.

У всіх інших випадках роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу за трудовим договором в установленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.

З питань направлення на стажування осіб з числа безробітних, пропонуємо звертатись до Чернігівського міського центру зайнятості за телефоном:0462 678825 або особисто за адресою: вул. Попудренка, 14, каб. 9