15 травня 2017 р.

У Чернігові три навчальних заклади з 1 вересня змінять свою назву

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, яке відбулося 11 травня, з метою впорядкування назв навчальних закладів міста прийнято рішення щодо зміни назв трьох навчальних закладів. А саме: до назви «Інформаційно-технологічний ліцей № 16 Чернігівської міської ради Чернігівської області» додаються слова – «комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс», а до назв «Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 68 «Пізнайко» Чернігівської міської ради Чернігівської області» та «Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 72 Чернігівської міської ради Чернігівської області» додаються слова «центр розвитку дитини». Дане рішення набирає чинності з 1 вересня 2017 року.

За словами начальника управління освіти міської ради Василя Білогури, зміна назви ліцею № 16 дозволить створити ланку початкової школи та набрати перший клас. На сьогоднішній день це заклад з поглибленим вивченням інформативних технологій. Тепер у цьому навчальному закладі буде й своя початкова школа, де інформатика вивчатиметься, починаючи з 2-го класу.

Крім того, створення навчально-виховного комплексу такого типу дасть можливість уникнути проблем, пов’язаних з наступністю початкової та основної школи, тобто стрибкоподібного переходу до нових методів навчання, непідготовленості учнів до сприйняття ускладненого матеріалу змісту навчальних предметів у 5-му класі.

Програмою розвитку освіти м. Чернігова «Освіта в житті нашого міста», затвердженою депутатами Чернігівської міської ради у жовтні 2016 року, передбачено створення на базі дошкільних навчальних закладів № 68 (Новозаводський р-н) та № 72 (Деснянський р-н) центрів розвитку дитини. Вони дозволять впровадити нові форми роботи з дітьми дошкільного віку, спрямовані на забезпечення різнобічного розвитку кожної дитини з урахуванням її здібностей, індивідуальних, психологічних та фізичних особливостей.

Такі центри розвитку дитини на базі інших ДНЗ міста відкриватимуться протягом наступних п’яти років.