26 листопада 2007 р.

Чернігів: Продаж землі на аукціонах – спірне питання вивчає комісія

У Чернігові вивчається питання щодо продажу земельних ділянок на аукціонах. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Сердюк. За його словами, питання актуалізують представники політичних сил, але вони підходять у деякій мірі однобічно. "Так, минулої сесії фракція БЮТ продемонструвала фільм про досвід у цих питаннях Чернівців і Хмельницького, але не врахували досвід Чернігова", - підкреслив О. Сердюк. Заступник міського голови продемонстрував "Довідник з проведення земельних аукціонів в Україні", впорядкований на досвіді успішного проведення аукціонів у Харкові, Львові, Одесі та Чернігові і виданий у 1995 році. О.Сердюк зазначив, що на той час законодавча база щодо цих питань була менш врегульованою, однак Чернігів одним з перших проводив земельні аукціони. У названому довіднику виписані всі теоретичні і практичні аспекти цього питання. О.Сердюк вважає, що на сьогодні не можна підходити однобічно у цьому питанні. Зокрема, варто провести підрахунки щодо надходжень до бюджету від продажу земельних ділянок через аукціони і визначити можливі втрати від зменшення темпів будівництва. Він також пояснив, що наразі у Чернігові під будівництвом задіяні близько 50 земельних ділянок, а за досвідом інших міст, продаються 2-3 ділянки. "Чи не обмежимо ми ініціативу підприємців, будівельників, інвесторів, якщо виключно всі земельні ділянки продаватимуться через аукціон", - наголосив заступник міського голови. Це спірне питання почала вивчати спеціальна комісія, до складу якої увійшли представники профільних управлінь і відділів міськради та депутатського корпусу. Після відпрацювання усіх процедурних питань, вивчення власного досвіду земельні ділянки у Чернігові також можуть продаватися через аукціони.