23 листопада 2007 р.

Звернення міського голови з нагоди Дня пам‘яті жертв голодомору<br>та політичних репресій

Шановні чернігівці !
В ці дні Україна схиляє голову перед пам‘яттю мільйонів людей, що стали жертвами голодомору 1932 – 1933 років. Вони були винними лише в тому, що були українцями, хотіли жити й господарювати на своїй землі. Тому й потрапили до безжальних жорен тоталітаризму. Ми не в змозі згадати всіх поіменно, бо гинули цілі родини, вимирали села. Але й забувати тієї жахливої трагедії не маємо права. Адже це чи не найжахливіша сторінка в історії нашого народу. Шановні земляки! В Чернігові, як і в інших містах і селах України, проводяться заходи, приурочені до Дня пам‘яті жертв голодомору, ведеться велика пошукова робота – збираються спогади очевидців тих страшних подій, розробляється проект пам‘ятника жертвам голодомору. Тож закликаю вас не стояти осторонь від всеукраїнської акції: 24 листопада о 16 годині вшанувати пам‘ять невинно загиблих людей хвилиною мовчання, зупинивши в цей час роботу на підприємствах, в установах та організаціях, рух громадського та приватного транспорту. Прийдіть на мітинг-реквієм, який відбудеться 24 листопада о 15 годині 30 хвилин біля П‘ятницької церкви в Чернігові. А з настанням темряви засвітіть на своєму підвіконні свічку пам‘яті, свічку скорботи за мільйонами загублених життів.