1 жовтня 2007 р.

Яким бути Прапору Чернігова

З метою відображення історичних, культурно-соціальних, економічних та інших місцевих особливостей і традицій, символіки територіальної громади міста Чернігова міська рада оголосила міський конкурс «Прапор територіальної громади м.Чернігова», який тривав з квітня 2007 року. 28 вересня на засіданні конкурсного комітету у Чернігівській міській раді розглянуті надіслані пропозиції. У відповідності до положення про міський конкурс «Прапор територіальної громади м.Чернігова» заяви про участь у ньому надали три учасники, які запропонували шість проектів: - Борис Дєдов, художник, заслужений діяч мистецтв України, директор міської мистецької галереї «Пласт-Арт», - Ігор Ситий, керівник творчої групи, кандидат історичних наук, член ради Українського геральдичного товариства, ст.науковий співробітник ЧІМ ім.В.Тарновського, - Сергій Ліп’явко, керівник творчої групи, доктор історичних наук, професор, зав.кафедри ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка. Прапор уособлює автономний статус міста – місцеве самоврядування. Чернігів отримав магдебурзьке право (право на самоврядування) в 1623 р.. З того часу він мав свій прапор. На жаль, до наших часів він не зберігся, але детально описаний Афанасієм Шафонським у своїй праці «Черниговского наместничества топографическое описание». В процесі обговорювань, яким бути прапору сучасного Чернігова, члени конкурсного комітету зійшлися на думці, що прапор повинен відображати глибинну сутність духовної культури Чернігова, символізувати безперервність його культурно-історичного розвитку, вказувати на спадкоємність і логічний взаємозв’язок різних культурно-історичних епох, бути лаконічним, зрозумілим для широкого кола громадськості. Всі представлені проекти протягом двох тижнів експонуватимуться у виставковому залі Спілки художників та будуть запропоновані на розгляд Української геральдичної палати. Проекти, затверджені Українським геральдичним товариством, будуть винесені на розгляд чергової сесії Чернігівської міської ради як Прапор територіальної громади, про що буде повідомлено у засобах масової інформації.