29 травня 2015 р.

У Чернігові підвели підсумки конкурсу «Краща книга року – 2014»

З нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в читальному залі Чернігівської міської центральної бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського 29 травня традиційно нагородили лауреатів обласного літературного конкурсу «Краща книга року – 2014».

У церемонії нагородження взяв участь заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров.

Літературний конкурс «Краща книга року» організований в 1999 році з метою підтримки українських письменників, науковців, краєзнавців і видавців та популяризації їх творчості серед громадськості міста. Конкурс сприяє виявленню найкращих актуальних і високохудожніх творів друку, опікується появою на книжкових полицях якісної видавничої продукції.

Серед організаторів конкурсу: департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, управління культури міської ради, Чернігівська міська централізована бібліотечна система, Чернігівське обласне відділення спілки письменників України.

Більшістю голосів журі, до складу якого увійшли відомі письменники, науковці, журналісти, бібліотечні працівники та громадські діячі, визначило лауреатів конкурсу «Краща книга року - 2014». Ними стали 16 книг 18 авторів. Всього на конкурс було подано 22 книги 24 авторів.

Лауреати Чернігівського літературного конкурсу

«Краща книга року - 2014»

Від імені Чернігівського міського голови Олександра Соколова Станіслав Віхров вручив премію міського голови Володимиру Бойку, Дмитру Казімірову та Сергію Леп’явку за книгу «Владні інституції Чернігово-Сіверщини».

Номінації:

Наукова література

І місце – Володимир Бойко, Дмитро Казіміров, Сергій Леп’явко «Владні інституції Чернігово-Сіверщини»;

І місце – Ігор Кондратьєв «Любецьке староство»;

ІІ місце – Сергій Горобець «Заснування і походження назв сіл Чернігівського району»;

ІІІ місце - «М. Коцюбинський: погляд з XXI століття (збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції)».

Науково - популярна література

І місце – Ігор Кужельний «Звеничів і звеничівці»;

ІІ місце – Віктор Моренець «Чернігівський процес»;

II місце – Микола Гринь «Козацьке»;

ІІІ місце – Людмила Богданова «На святій землі Козацькій».

Публіцистика

II місце – Олександр Волощук «Записки цивилизованного дикаря»;

ІІ місце – Семен Бельман «О событиях и людях»;

ІІІ місце – Віктор Береговий «Спортивне сузір’я Чернігівщини».

Проза

І місце – Павло Пришиба «Моє життя» (редактор М.Ткач);

І місце – Володимир Сапон «Моя Шевченкіана»;

III місце – Олексій Брик «Таємниці Всесвіту».

Література для дітей та юнацтва

ІІ місце – Тетяна Пакалюк «Моя душа»;

II місце – Маргарита Бордонос «Фруктові цікавинки для кожної дитинки».

Видавець року - Валерій Лозовий.

Відділ зв’язків з громадськістю міської ради