8 жовтня 2014 р.

Як проголосувати переселенцям із Криму та зони АТО

Шановні переселенці з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та зони АТО. Для того, щоб проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня, необхідно:

1. Звернутись до органу ведення Державного реєстру виборців

Перше, що треба зробити — звернутись за місцем тимчасового проживання (перебування) до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). Чим раніше це буде зроблено, тим краще. Виборців, які бажають проголосувати за місцем тимчасового перебування дуже багато, тому ближче до дня виборів черги будуть суттєво збільшуватися, що ускладнить роботу органів Державного реєстру виборців.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Деснянської районної у м.Чернігові ради розташований по вул.Доценка, 2, тел. (0462) 60-89-90, 60-61-65.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Новозаводської районної у м.Чернігові ради знаходиться по просп.Перемоги, 15, тел. (04622) 4-10-12, 4-42-48, 4-92-71.

Прийти до установи необхідно особисто, із паспортом.

а) Якщо виборець присутній у Реєстрі і в паспорті виборця є відмітка про місце реєстрації, то надається:

Для виборців, зареєстрованих в АР Крим та м. Севастополь:

• заява про тимчасову зміну місця голосування;
  • пред‘являється паспорт.

Для виборців, зареєстрованих у зоні АТО:

• заява про тимчасову зміну місця голосування;
  • пред‘являється паспорт;
  • копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця (наприклад: довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте або перебуваєте за певною адресою, довідка з соціальної служби, де ви зареєструвалися, довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій та інше). Оригінали документів пред‘являються.

б) Якщо виборець присутній у Реєстрі, але в паспорті виборця є відмітка про зняття з реєстрації, то надається:

Для виборців з АР Крим та м. Севастополь:

• заява про визначення виборчої адреси;
  • копії паспорта та документів, які дають змогу визначити виборцю виборчу адресу (оригінали пред‘являються).

Для виборців із зони АТО:

• заява про визначення виборчої адреси;
  • копія паспорта (оригінал пред‘являється);
  • документи, які дають змогу органу ведення Реєстру визначити такому виборцю виборчу адресу (для визначення виборчої адреси виборець може звернутися або до центру, що веде облік бездомних осіб (довідка про реєстрацію), або безпосередньо до органу ведення Реєстру за місцем свого перебування, надавши необхідні документи (наприклад: документ, що підтверджує право власності на житло, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину; договір найму житла, письмова згода власника житла та інше).

в) Якщо виборець відсутній у Державному реєстрі виборців, то надається:

Для виборців з АР Крим та м. Севастополь:

• заява про включення до Державного реєстру виборців;

2. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня 2014 року та проголосувати (при собі мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення про тимчасову зміну місця голосування).

За інформацією ОДА