15 березня 2007 р.

Дорожня карта коаліції

На засіданні чотирнадцятої сесії Чернігівської міської ради п'ятого скликання, що відбулася 27 лютого, секретар міської ради Віталій Голець оголосив колективну заяву депутатів міської ради про створення коаліції. До неї увійшли представники більшості партійних фракцій міської ради, зокрема, Партії регіонів України, Соціалістичної партії України, Комуністичної партії України та Партії „Віче”. Координатором цієї коаліції обрано 34-річного регіонала, Олега Шеремета, декана юридичного факультету Чернігівського державного інституту економіки та управління, який відразу анонсував журналістам деякі з найбільш актуальних, на його думку, проблем та напрямків роботи коаліції на найближчий час: 1. Тарифи на комунальні послуги Мабуть, це зараз найболючіша тема для багатьох мешканців міста, тому ми повинні прискіпливо вивчити всі складові цього питання і знайти вихід з цієї складної ситуації. Перший крок вже був зроблений на попередній сесії. Однак, ми вважаємо, що цю проблему потрібно розглядати ширше. Необхідно зрозуміти: в разі, якщо ми знайдемо додаткові джерела наповнення міського бюджету, то завдяки цьому зможемо частково компенсувати вартість комунальних послуг, а отже знизити фінансовий тиск на конкретного городянина. 2. Пасажирські перевезення На жаль під час формування цього ринку в зв’язку з відсутністю альтернативи маршрутним „Газелькам” - доводилося закривати очі на ті проблеми, які почали з'являтися разом з приходом приватних власників маршруток. Але зараз мало хто задоволений тим рівнем безпеки і якістю обслуговування, який ми маємо на міських та міжміських маршрутах. Тому, на нашу думку, настав час наводити лад у цьому секторі. 3. Негативний вплив великих підприємств міста на навколишнє середовище Нехай на перший погляд для когось це не виглядає першочерговим завданням, але ми плануємо розглянути це питання, в першу чергу, з точку зору наповнення міського бюджету за рахунок підприємств-забруднювачів. Запевняю вас, що такі важелі є, і Закон України „Про місцеве самоврядування” надає всі повноваження депутатам міської ради для вирішення подібних питань. Для цього потрібні лише обґрунтовані розрахунки та політична воля. - „Звичайно це далеко не всі завдання і плани нашої коаліції. Інтелектуальна та фахова складові членів коаліції не ставлять під сумнів той факт, що ми ще неодноразово будемо демонструвати свій командний потенціал. Впевнений, що створення цієї коаліції стане першим, але не останнім кроком, як в структуризації місцевої влади, так і в налагодженні плідної співпраці з мером і його командою. Хочу зауважити, що двері нашого об'єднання будуть завжди відкриті як для інших фракцій, так і окремих депутатів, які дійсно мають бажання працювати і не бояться брати на себе відповідальність”, - заявив Олег Шеремет.