4 жовтня 2006 р.

Чернігівці визначаються з прапором міста

У Чернігівській міській раді відбулося обговорення проекту Прапору міста за участю працівників управлінь культури, архітектури облдержадміністрації та міської ради, обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського, провідних істориків Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, депутатів міської ради та представників громадськості. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міськради. На переконання фахівців-істориків, прапор уособлює автономний статус міста – місцеве самоврядування. З 1623 року, коли Чернігів отримав Магдебурзьке право, відтоді місто мало і свій прапор. До наших часів він не зберігся, але детально описаний ще в середині XYII ст. Афанасієм Шафонським у своїй праці "Черниговского наместничества топографическое описание". Під час обговорення, яким бути прапору сучасного Чернігова, ідею відновлення історичної справедливості і повернення місту його колишнього штандарту підтримали начальник управління архітектури облдержадміністрації Володимир Павленко, начальник управління культури міськради Олег Васюта, декан історичного факультету ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка професор Олександр Коваленко, завідувач кафедри історії слов’ян ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка Сергій Леп’явко. Секретар міськради Віталій Голець запропонував підтримати цей проект, ознайомити депутатів і громадськість з описом історичного прапора, та з врахуванням доречних пропозицій внести його на розгляд міської ради.