19 червня 2006 р.

Підготовка до зими – проблеми та перспективи обласного центра

Про підготовку міського комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2006-2007 років йшлося на засіданні виконкому Чернігівської міської ради. "Аналіз результатів роботи житлово-комунальних підприємств та організацій показує, що головним чинником погіршення ситуації в галузі, підвищення аварійності та зниження якості послуг є криза неплатежів, а також зростання цін на паливо-мастильні і будівельні матеріали," – повідомив начальник управління житлово-комунального господарства міськради Вадим Антошин. Сума заборгованості населення за отримані послуги вже сягнула 35 млн.грн., причому передбачені законодавством пільги і субсидії теж не відшкодовуються вчасно державою. Затвердженим планом заходів з підготовки до зими основна увага акумулюється на поточному та капітальному ремонті житлового фонду, котелень, інженерних мереж і комунікацій. Для контролю за ходом виконання робіт створено міський оперативний штаб з питань підготовки і роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктури в осінньо-зимовий період. На ремонт 119 покрівель в рамках виконання Програми відновлення (реконструкції) покрівель житлових будинків необхідно 7,7 млн.грн, на ремонт доріг – 2,4 млн.грн., а всього для повноцінної підготовки міста до зими потрібні десятки мільйонів гривень. Складним залишається питання підготовки до зими відомчого житла, власники якого банкрути чи не спроможні утримувати житловий фонд. Заступник міського голови Микола Літвінов має намір зустрітися з власниками відомчого житла на засіданні оперативного штабу та обговорити всі проблемні питання. Учасники засідання стурбовані, що незважаючи на численні звернення до уряду, з 1 липня в Україні очікується підвищення тарифів на енергоносії. Керівники енергогенеруючих та комунальних підприємств вважають, що саме цей фактор найвідчутніше вплине і на функціонування комунального господарства в цілому, і, відповідно, на стан його підготовки до роботи в зимовий період.