8 червня 2006 р.

Підсумки декларування майнового стану та доходів громадян за 2005 рік

Декларації про отримані доходи у минулому році протягом січня – березня 2006 року до ДПІ у м. Чернігові подали більше 9400 суб’єктів господарської діяльності. Повідомив на прес-конференції заступник начальника ДПІ Віктор ПАДАЛКА. За його словами, за підсумками проведених перерахунків більше 490 підприємцям донараховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 209 тис.грн., а по 258 СГД - фізичним особам рахується до повернення в сумі 48,3 тис.грн. Також В.ПАДАЛКА зазначив, що з початку року за не своєчасне подання декларацій про одержані доходи було притягнуто до адміністративної відповідальності більше 140 СГД (на суму 4,6 тис. грн). Найбільші суми податку з доходів фізичних осіб були донараховані двом чернігівським підприємцям, які займаються оптовою торгівлею зерновими – це майже 44 тис. грн. та 85 тис. грн. Одинадцять чернігівських підприємців, що зареєстровані як фізичні особи, сплатили податки у сумі від 50 до 100 тисяч гривень. Як розповів начальник відділу оподаткування фізичних осіб Микола МАРИНЕНКО, за звітній період ДПІ в м. Чернігові всього прийнято 3285 податкових декларацій про відповідно проведених розрахунків платниками податків належить сплатити до бюджету близько 1,5 млн.грн, більше 2300 – на податковий кредит, за якими належить платникам податків повернути з бюджету близько 425 тис. грн.). Найбільшу активність при подачі декларацій виявили громадяни, які протягом 2005 року проводили операції з інвестиційними активами (продаж акцій). У період проведення деклараційної кампанії 6 громадян нашого міста подали декларації про доходи отримані за кордоном, з них троє задекларували доходи іноземного походження у сумі 41,4 тис.грн, яким визначено податкове зобов’язання в сумі 5,4 тис.грн. Уся нарахована сума сплачена до бюджету в повному обсязі. Також проводиться робота у напрямку залучення до оподаткування громадян - нерезидентів. Було залучено до оподаткування 9 нерезидентів-громадян В”єтнам, Шри-Ланка, Молдова, Таджикистан, які отримали дохід від реалізації товару на території м. Чернігова. Всього задекларували доходи, отримані на території України, 12 іноземних громадян, яким визначено податкове зобов’язання в сумі – 9,3 тис.грн. За результатами проведеної роботи були задекларовані доходи мешканцями нашого міста: * від 200 тис.грн до 500 тис.грн – 4 чол.; * від 500 тис.грн до 1 млн.грн- 2 чол.; * від 1 млн.грн до 5 млн.грн.- 2 чол.