27 лютого 2006 р.

Проблеми Стрижня будуть вирішуватися завдяки коштам державного та місцевого бюджетів

Кошти на оздоровлення р. Стрижень надійдуть до Чернігова вже цього року, - повідомив під час наради у міськраді голова Державного комітету України по водному господарству Василь СТАШУК. Він ознайомився з вже розробленою документацією щодо поліпшення екологічного стану річки. "У Чернігові ми маємо предмет для розмови. Велика робота зроблена", - сказав Василь СТАШУК і додав, що кошти будуть виділятися за умови дотримання показників місцевого бюджету. Йдеться про те, що 70% коштів надходитимуть з державного бюджету, а 30% - виділятиме міський. Міський голова Олександр Соколов підкреслив, що рішення вже є і воно буде виконуватися. "Ми не вдаємося до популізму, а будемо робити серйозні справи" – сказав він. Цього року планується розробити проект водоохоронних зон та прибережних захисних смуг з їх облаштуванням, розчистити русло у межах міста, відродження системи подачі в р. Стрижень деснянської води існуючою насосною станцією з метою забезпечення постійної проточності річки, перевлаштування гідротехнічних споруд у межах міста та облаштування локальних відстійників зливових вод, розробити проект та розпочати будівництво очисних споруд зливових (талих) вод, що надходять в річку з урбанізованих територій м. Чернігова. Орієнтовна вартість природоохоронних робіт з оздоровлення річки Стрижня тільки в межах міста на першому етапі складе близько 17 млн. 500 тис. гривень.