26 червня 2008 р.

Чернігівська торгівля — погляд з гомельської сторони

Хлібобулочні вироби, «Лікарська» ковбаса, горілка, овочі та фрукти в Чернігові, в середньому, на 20— 40 % дешевше, ніж у Гомелі. Ціни на інші продукти приблизно однакові. Виключення складає сир, ціна на який, в перерахунку на долари США, більше приблизно на 60—90 центів. І це при тому, що ціни на соціально важливі товари такі як хліб, цукор, молоко в Республіці Білорусь фіксовані, а на інші продовольчі товари торговельні надбавки складають у роздрібній торгівлі не більше 30 %, а на дитяче харчування — всього 7,5 %. До такого висновку дійшли члени делегації представників торгівлі Гомеля, які не так давно за запрошенням управління торгівлі, послуг та розвитку підприємництва Чернігівської міської ради відвідали наше місто. Мета візиту — ознайомлення з організацією торгівлі в нашому обласному центрі, перейняття досвіду роботи найбільших торговельних мереж нашого міста, магазинів, ринків. За словами Валентини Димукової, заступника генерального директора по комерційній роботі Новобеліцької компанії «АЛЕСЯ» міста Гомеля, яка очолювала делегацію, всім дуже сподобалася організація роботи чернігівських міні-кафе та супермаркетів, де в кондитерських відділах споживачам пропонують гарячу випічку. Гарне та зручне обладнання для покупців, оснащення прикасових зон, вигідна викладка так званих «вхідних» груп товарів та багато іншого — все це, за її словами, заслуговує на те, щоб бути запровадженим у гомельській торгівлі. За асортиментом продовольчих товарів у магазинах, а також за рівнем благоустрою прилеглих до них територій, відмітили представники Білорусі, чернігівцям є чому повчитися й у представників братерської республіки. На жаль, доля чернігівських продовольчих товарів на полицях магазинів Гомеля складає, за словами членів делегації, не більше 2%, а білоруські у нас, не враховуючи поодинокі випадки, відсутні. Довідка: За повідомленням ЗМІ, грошові доходи населення на душу населення в Білорусі складали в першому кварталі 2008 року 556,6 тис. рублів на місяць, що в перерахунку еквівалентно 259 доларам США. Квартплата, в середньому, складає 50—60 доларів за двокімнатну квартиру. При цьому газ для населення коштує 150 доларів за 1000 кубометрів. Ігор СТУЖУК газета «Чернігівські відомості»