Понеділок 25 березня 2019 р. 22:05 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Туристичний сезон у Чернігові: підсумки минулого року й початок нового

Відкриття туристичного сезону в Чернігові цього року відбудеться 30 квітня. Про це публічно повідомив сьогодні в ході свого звіту на міській розширеній нараді в мерії керівник міського управління культури та туризму Олександр Шевчук. Він не розкривав усіх пунктів програми, яка ще готується, але сказав, що саме до 30 квітня приурочене офіційне відкриття в Чернігові Туристично-інформаційного центру. Також, зокрема, на цей день у Чернігові заплановане відкриття великого туристичного форуму.

Туристичний сезон минулого року в нашому місті відзначився багатьма загальноміськими культурно-розважальними подіями. Серед них – не тільки «Чернігів-фест» та  масове святкування на День міста,а й, наприклад, Перша книжкова толока (14 жовтня), на яку до Чернігова завітали 52 письменники з усієї України.

Атмосфера казки панувала в Місті Легенд з 19 грудня по 13 січня 2019 року. У 2018 році був змінений формат новорічно-різдвних святкувань, розширена розважальна програма, створене нове обличчя етнофестивалю «Де коза ходить, там жито родить». У рамках роботи казкового містечка вперше проведено «Глітвейн party», а також конкурс на визначення кращої ресторації. Переможець отримав дипломом «Чернігів рекомендує». Також була здійснена апробація подажу їжі в екопосуді «Чебокс». Протягом усіх вихідних та святкових днів відбувалися концернті виступи на головній сцені міста, а на дитячій локації Красної площі розважали дітей аніматори. Родзинкою свят стала робота «резиденції Дідуся», облаштована на базі приміщення туристично-інформаційного центру.

Також у турсезон-2018 міським управлінням культури та туризму ініційований культурно-просвітницький проект «ChAC», який проходив по вихідних у сквері Хмельницького, наповнюючи цей простір різноманітними можливостями для цікавого і приємного відпочинку людей різного віку. Цей проект - апробація нового підходу до змістовного наповнення відпочинку містян та гостей міста.

Загалом у 2018 році управлінням проведений 61 захід.

У вересні 2018 року прийнята Програма розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки. У ній визначена місія Чернігова – реалізація потенціалу міста як провідного північного туристичного центру шляхом об’єднання зусиль учасників туристичного кластеру, вдосконалення туристичного продукту та загальної інфраструктури для задоволення цільових туристичних ринків і сегментів.

У 2018 році Чернігів туристичний представлений у таких містах, як Київ, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Запоріжжя. Зокрема, на туристичному форумі в Запоріжжі підписано Меморандум про співпрацю чернігівського Туристично-інформаційного центру з 12-а кращими закладами такого спрямування в Україні.

У вересні презентовано результати аналізу ринку в’їзних туристів, який готували співробітники кафедри маркетингу Чернігівського національного технологічного університету. Приміром, 96,5 % опитаних виявили бажання ще раз відвідати Чернігів, а серед позитивних вражень назвали: виконання обіцянок мером, відремонтовані сквери, охайність та чистоту міста, гостинність жителів, архітектуру Чернігова.

12 березня 2019 р.