Неділя 16 червня 2019 р. 23:34 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

Міська влада Чернігова сприяє розвитку підприємництва, але вимагає сплати податків

Що робить міська влада Чернігова для підприємців? Про це заступник чернігівського міського голови Олександр Ломако говорив сьогодні, 31 жовтня, на Форумі підприємців-початківців. Захід, організатором якого виступила Чернігівська торгово-промислова палата, проходив у культурно-діловому центрі «Світогляд».

- Підприємці – це категорія суспільства, яка не просить, а, навпаки, щось дає бюджету і громаді. Велика вам вдячність за це. З боку місцевої влади ми, як мінімум, не заважаємо, а як максимум – трохи допомагаємо, - сказав заступник міського голови.

Отже, найперший із місцевих заходів підтримки бізнесу – це компенсація до 50 тис грн витрат на участь у виставках, як українських, так і закордонних. Така діяльність є необхідною складовою для розвитку будь-якого підприємства.

По-друге, незважаючи на те, що більшість проблемних питань бізнесу знаходиться у віданні держави, у Чернігові місцева влада знаходиться в постійному діалозі з бізнесом, чує його, реагує на запити.

- Нам дуже приємно, що в загальноукраїнському рейтингу умов для ведення бізнесу наше місто в цьому році піднялося аж на 17 позицій і зайняло 7 місце. Це відбулося завдяки крокам, які, у свою чергу, стали результатами діалогу, - додав він.

Олександр Ломако нагадав, які це кроки:

- Ми перші в Україні, можливо, поки що єдині, практично до нуля знизили відсоткову ставку внеску в розвиток інфраструктури міста, який сплачує будь-яке підприємство, коли щось будує або реконструює. Ми вважаємо, що коли будується нове виробництво, або вкладаються гроші в реконструкцію, створюються умови для нових робочих місць і сплати податків. Тож брати з такого підприємця ще й 10% пайового внеску як дозволяє закон – як мінімум неправильно. Тому ми понизили це минулого року, - сказав заступник міського голови.

Він також нагадав, що для малого бізнесу в цьому році місцева влада постійно знижує ставку місцевого податку. Це відбувається в межах розумного, в межах компромісу. На сьогодні він у Чернігові хоч і не найнижчий в Україні, але й не найбільший, тобто на рівні середнього.

- У тому, що між місцевою владою і бізнесом Чернігова відбувається саме діалог, є заслуга міського голови. ВІн сам із бізнесу, чудово його розуміє, чує і може десь навіть підказати підприємцю, - зауважив Олександр Ломако.

Він нагадав, що будь-який бізнес, це також і соціальна відповідальність, яка починається зі сплати податків.

Заступник міського голови подякував організаторам форуму і висловів надію, що подібний захід допоможе підприємцям-початківцям стати на крок ближче до успіху.


Прес-служба Чернігівської міської ради

31 жовтня 2018 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Чи підтримуєте Ви ліквідацію районних в Чернігові рад (Деснянської та Новозаводської)?
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.