14 жовтня 2018 р.

Чернігів відзначає День захисника України. ФОТОРЕПОРТАЖ

З покладання квітів до Братської могили загиблих воїнів Другої світової війни, Меморіальних стел загиблим учасникам АТО та Героям Небесної Сотні сьогодні, 14 жовтня, у Чернігові розпочалися урочистості з нагоди Дня захисника України.

У прямому ефірі до учасників заходів звернувся Президент України Петро Порошенко. Опісля на Красній площі присягу склали ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою фізичною підготовкою. А особовий склад військових підрозділів гарнізону у супроводі оркестру військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України пройшов урочистим маршем.

Присутні також хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх полеглих за свободу і незалежність України.

У Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка відбулися збори та святковий концерт.

- Я підтримую послідовні і потужні дії держави Україна на чолі з Президентом Петром Порошенком щодо укріплення обороноздатності і зміцнення потужності української армії. Чернігів може спати спокійно тільки тоді, коли у міста є захист - Збройні Сили України. Я також погоджуюсь зі словами Президента України, що жоден Будапештський меморандум не захистить Україну так, як це зробить армія", - сказав Владислав Атрошенко, звертаючись до учасників урочистостей.

Указом Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, молодший сержант Сисков Дмитро Вадимович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Нагороду його матері Ларисі Сисковій передала в. о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юлія Свириденко.

Зі сцени військових також вітали т.в.о. командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України – начальник Чернігівського гарнізону полковник Петро Ромигайло, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Військовослужбовцям вручили відзнаки облдержадміністрації, обласної та міської ради.

За сумлінну службу в ім’я незалежної України Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагороджені:

• старшина ДУДЧЕНКО Людмила Миколаївна, фельдшер медичного пункту військової частини А4507;
  • старший прапорщик СТРУЦЬКИЙ Олег Артурович, оператор відділення радіорозвідки військової частини А1783;
  • ЯКОБЧУК Дмитро Миколайович, старший аудитор відділу аудиту державних закупівель та моніторингу ризикових операцій Північно-Східного територіального управління внутрішнього аудиту.

Подяка Чернігівського міського голови оголошена:

• старшині БРЯЗКАЛУ Юрію Анатолійовичу, артисту першої категорії військового оркестру військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України;
  • лейтенанту ДИВНИЧУ Сергію Володимировичу, начальнику центру інформаційних систем військової частини А2984;
  • підполковнику ІВАНІНУ Павлу Вадимовичу, помічнику начальника управління – начальнику фінансово-економічного відділу Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління;
  • старшому солдату ПІДГІРСЬКОМУ Олексію Івановичу, стрільцю роти охорони військової частини А1624;
  • лейтенанту ПРОКОПЕНКУ Руслану Васильовичу, старшому офіцеру відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату;
  • старшому солдату СІДУН Лесі Ігорівні, діловоду адміністративно-господарчого відділення військової частини А0354;
  • старшому прапорщику СІНЧУКУ Костянтину Володимировичу, техніку польового вузла зв’язку військової частини А2995;
  • підполковнику внутрішньої служби ЮЩЕНКО Світлані Петрівні, начальнику сектору зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю Академії Державної пенітенціарної служби.

Сьогодні на Красній площі працює виставка зразків бойової техніки та озброєння Збройних Сил України та інших силових формувань Чернігівського гарнізону. Біля експонатів військової техніки офіцери-інструктори ознайомлююють всіх бажаючих із їх тактико-технічними характеристиками. Виставка працюватиме до кінця дня.