Вівторок 16 жовтня 2018 р. 03:32 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Вести бізнес у Чернігові – значить платити податки, у тому числі – за землю

Одне із головних завдань Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради – створювати умови для наповнення міського бюджету за рахунок сплати податку на землю та за оренду землі. Звіт про роботу цієї служби заслухали 9 серпня на ранковій нараді у Чернігівській міській раді.

Загалом за 2018 рік за земельними платежами до міського бюджету надійшло 88,8 млн грн. Найбільші платники за землю у Чернігові – ТОВ Фірма «ТехНова», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ПАТ «Укрателеком», ПАТ «Чернігівобленерго».

Триває спільна робота з органами фіскальної служби зі стягнення заборгованості, а також збитків за користування земельними ділянками без правовстановлюючих документів. Цими питаннями займається Комісія з визначення розміру збитків, заподіяних власниками землі та землекористувачами.

Так, за підсумками 2017 року – І половини 2018 року рішеннями виконавчого комітету міської ради затверджено 64 акти на суму 27,2 млн грн.  У 2018 році із цих коштів  вдалося спрямувати до міського бюджету 3,2 млн грн. До кінця року очікується ще 2,2 млн грн, які сплатять  фізичні та юридичні особи без судових процесів.

З іншого боку, в судах на розгляді перебуває 19 справ щодо збитків на суму 7,8  млн грн. По частині боржників триває процедура досудового врегулювання спору, або ж строк сплати визначеної суми збитків ще не настав.

Деякі підприємства навмисно ініціюють судові процеси по оскарженню рішень виконавчого комітету по нарахуванню суми збитків. Позивачами по таких справах є: ПАТ «ЧРМЗ «Жовтневий молот» (1 млн 811 тис грн), ТОВ «Творчий кластер «Ремзавод» (802,6 тис грн), - ТОВ «Відродження старого міста» (566,8 тис грн).

Управління земельних ресурсів тривалий час працювало над відшкодуванням збитків щодо несплати земельного податку по підприємству ПрАТ «Чексіл-автосервіс». Наразі сума збитків обраховується більше як 11 млн грн.

- Ми готові до діалогу з підприємствами, які мають борги. Але коли земельний податок не сплачується з 2014 року – це неприпустимо, - зауважив міський голова Владислав Атрошенко, доручивши готувати позов проти ПрАТ «Чексіл-автосервіс» до суду.

До речі, у Чернігові є суб’єкти господарювання, які використовують земельні ділянки без договорів оренди. Щодо 42 таких випадків готуються відповідні рішення.

09 серпня 2018 р.