П’ятниця 22 березня 2019 р. 03:44 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

В. Атрошенко: “Ми не ділимо дітей на “своїх і чужих”, але маємо починати рахувати кошти громади”

Минулого тижня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вкотре роз'яснив свою позицію стосовно того питання, яке викликає чи не найбільше спекулятивних перекручень. А саме, як громадам варто захищати свої інтереси та будувати міжбюджетні розрахунки:

- Коли хтось критикує міську владу - це нормально. Але в Чернігові є один інтернет-ресурс, який робить це регулярно і з великим задоволенням, часто порушуючи стандарти журналістики. Я нормально це сприймаю, всі знають, що за ресурсом “Че Лайн” стоїть певна політична сила, яка його фінансує та має за мету будь-яким чином прийти до влади. Але маніпуляції, які вкрапляються в їх публікаціях, слід розуміти і спростовувати. Зараз про одну з них.

У нас є громада міста Чернігова. Ми всі сплачуємо податки до бюджету міста, й за ці податки фінансується робота дитячих садочків, шкіл, лікарень міста. Це ж справедливо? Я ж нічого не перекрутив?

Разом з тим, у дитсадках та школах навчаються дітки з інших міст та районів. Цих діток ми також любимо. І ми не говоримо, що їх треба вигнати з садків або шкіл. Але треба членам чернігівської громади розуміти, що фінансується навчання цих діточок з бюджету нашого міста.

І рано чи пізно має прийти час, коли ми повинні будемо почати рахувати ці гроші та принаймні обговорювати ці питання. Їх слід починати обговорювати у громадідуже обережно.

Чого ми бідні? Тому що кошти не рахуємо. Утеплятися ми не хочемо, тому що в квартирах і так нормально. Лічильники ми не хочемо ставити бозна ще з яких причин. Навчати дітей ми хочемо по 5 чоловік у групі, щоб краще отримати знання, і це справедливо. Ми не рахуємо ПТУ, де ми навчаємо 55-60 % нечернігівських дітей, і платимо сиротам з районів 3700 грн стипендії щомісяця. І сплачує за це платник податків міста Чернігова.

Якщо розібратися, очевидно, що партія з такою політикою у місті програє, а десь в Чернігівському або Бахмацькому районі  виграє. Можливо, стратегія тієї партії – підтягнути райони. Але це їхні внутрішні справи.

У статті “ЧеЛайну” мова йде про те, що не треба ділити на “своїх і чужих”.

Не треба ділити на своїх і чужих, але треба рахувати гроші і треба вести розмову з відповідними громадами, чиї діти навчаються. І брати у відповідних громад кошти на тих дітей, які навчаються. Якщо громади відмовляться платити - будемо з ними працювати, знаходити аргументи.           Зрозуміло, що з батьків кошти ніхто не збирається стягувати, освіта і медицина у нас безкоштовні згідно з Конституцією. Але якщо державний бюджет поступово зменшує своє навантаження і перекладає його на бюджети місцеві, справедливим буде, щоб за цю безкоштовну послугу платила відповідна громада, а не на 100% бюджет міста Чернігова.

Я хочу побажати працівникам сайту “ЧеЛайн” бути добрішими та навчитися бачити в житті не лише погане. Сьогодні вони запросили мене до себе на ефір. Хочу повідомити, що не вважаю їх журналістами. Як міський голова маю багато інших, більш важливих справ, ніж спілкування з найманими працівниками певної політичної сили. У той же час, ніколи не відмовляв журналістам в спілкуванні та зважди намагаюся відповідати на всі запитання, в тому числі - незручні.Прес-служба Чернігівської міської ради

10 березня 2018 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.