Четвер 14 грудня 2017 р. 10:33 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігівська міська рада оприлюднює проект реконструкції Алеї Героїв

Чернігівська міська рада оприлюднює проект реконструкції Алеї Героїв (бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі).

Зараз стан наявного там покриття з ФЕМ і асвальтобетону потребує заміни, також потребують поновлення підпірні стінки (облицювання), фонтани, газон, квітники та деякі рослини. Існуюче огородження ділянки педуніверситету, що межує з бульваром, не відповідає сучасним вимогам.

Для приведення вказаної ділянки, що знаходиться у центрі міста, до сучасних вимог на замовлення управління капітального будівництва Чернігівської міської ради було розроблено 2 проекти: «Реконструкція бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі в м.Чернігові» та «Реконструкція бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі в м.Чернігові: декоративні фонтани».

Безпосередньо реконструкція бульвару передбачає реконструкцію пішохідних доріжок, квітників, підпірних стін, облаштування поливального водопроводу, освітлення території, облаштування фонтанів, установку лавок, урн, пергол і облаштування озеленення. Проектом збережена прямолінійність алеї: п’ять круглих майданчиків з трьома круглими фонтанами об’єднані прямолінійними доріжками з квітниками. Прямолінійність надає алеї урочистість, а звивисті доріжки влаштовуються частково по існуючих стежках для прогулянок. Вздовж існуючого огородження ділянки і стін гаражу педуніверситету планується висадити живопліт з колоноподібної туї, що матиме вигляд суцільної вертикальної зеленої стіни.

Посередині ділянки цього огородження пропонується виконати родовідне дерево, на якому були б відбиті 17 основних історичних подій, починаючи з першої згадки про Чернігів (907р.). Під деревом передбачена фігура літописця з довгою бородою, величезною книгою в руках, з якої б лився маленький водоспад.

Також проект передбачає доступність території об’єкту для маломобільних груп населення, а саме: передбачено пандуси, влаштовуються понижені сходи заввишки до 12 мм та шорстка поверхня покриття сходів пам’ятника.

Цей проект розроблений ПП «Портал-М», експертний звіту виданий ТОВ «Сіверексперт» 06.07.2017 року за номером 02/354/17. 17.07.2017 року робочий проект було затверджено замовником (наказ №98/к).

У свою чергу проект «Реконструкція бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі в м.Чернігові: декоративні фонтани» вже знаходиться на стадії реалізації. Вказаним проектом передбачено влаштування трьох світло статичних фонтанів. Для обрання підрядної організації було проведено відкритий аукціон https://bid.e-tender.biz/#/tenderDetailes/bb5b9008d43c486192c70dd0e5957233. Переможцем аукціону було обрано ТОВ «Імперія Води Україна», вказаною організацією було запропоновано найбільш економічно вигідну пропозицію.

На 8 грудня оголошені загальнодоступні громадські слухання щодо проектів реконструкції Алеї героїв та парку ім. Коцюбинського («нижньої» частини Валу). Усі бажаючі мають можливість ознайомитися з розробленим проектом, завантаживши його з цього сайту, або безпосередньо в Управлінні капітального будівництва Чернігівської міської ради за адресою вул. Івана Мазепи, 19, каб. 216.

22 листопада 2017 р.