14 вересня 2017 р.

Владислав Атрошенко: ПТУ мають навчати тим робітничим спеціальностям, які затребувані на ринку праці

12 вересня в приміщенні Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося засідання круглого столу "Вивчення вимог роботодавців для підготовки якісних кваліфікованих робітників". На засіданні круглого столу був присутній Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

У своєму виступі він акцентував увагу на тому, що саме територіальним громадам, керівникам підприємств - тобто не десь у столиці, а саме на місцях потрібно вивчати попит і формувати замовлення на підготовку спеціалістів з найбільш затребуваних у регіоні спеціальностей. І виробники ж мають і оплачувати підготовку своїх спеціалістів. Можливо, оптимальним був  би західний принцип, коли виробники замовляють і фінансують навчання потрібних їм кваліфікованих робітників, а бюджет потім відшкодовує їм витрати.

Довідково:

У Чернігові на сьогодні працює 6 закладів професійно-технічної освіти.

Як прозвучало на круглому столі, у 2017 жодному з них не вдалося виконати план набору студентів до початку навчального року. У зв'язку з цим, набір продовжили до 1 жовтня.

Відеосюжет ТРА "Новий Чернігів"