6 вересня 2017 р.

Триває реконструкція гідротехнічної споруди на Стрижні

На р. Стрижень у Чернігові зараз проводяться роботи в рамках реконструкції гідротехнічної споруди по вул. Героїв Чорнобиля.
Зокрема, вже влаштовано тимчасову дамбу та проведене водопониження в котловані (спуск води в відгородженій ділянці), очищено від сміття та мулу бетонні конструкції берегоукріплення та дамби, розпочато демонтаж металевих конструкцій службового майданчику.

Підготовчі роботи з реконструкції споруди розпочалися 10 липня. Існуюча гідроспоруда не працювала та на давала змоги маневрувати затворами при спорожненні водойми та здійсненні санітарних скидів води.

Реконструкція гідроспоруди дозволить забезпечити регуляцію рівня води на цій ділянці річки Стрижень, яка потрібна для протипаводкових заходів та загалом дозволить поліпшити її санітарний стан.

Проектом передбачені:

1. Влаштування тимчасової перемички та тимчасової дороги на період реконструкції.

2. Реконструкція шахтного водоскиду.

3. Влаштування службового майданчику.

4. Монтаж затворів, підйомників та сміттєзатримуючих решіток.

5. Улаштування службового та пішохідного містків.

Загальна кошторисна вартість проекту становить – 9,7 млн грн. Виконавцем робіт, за підсумками проведеного тендеру, визначено компанію «БК «Укртрансбуд»».

Для комплексного вирішення питання поліпшення стану р. Стрижень Інститутом гідробіології НАН України проводиться розробка рекомендацій щодо режиму експлуатації річки. Відповідне замовлення зроблене управлінням ЖКГ Чернігівської міської ради.

Фото - до та під час спуску води:

За інформацією Управління житлово-комунального господарства міської ради