Понеділок 21 серпня 2017 р. 03:45 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Нове у оподаткуванні

Відповідальність за відсутність ведення обліку доходів і витрат

Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форма Книги, яку ведуть фізичні особи - підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність) та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів  України від 19.09.2013 № 481.

Ненадання платником податків фіскальним органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю, тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 1020 гривень. Поряд зі штрафами до порушників застосовується і адміністративна відповідальність.

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ