Середа 18 січня 2017 р. 07:50 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Інформація про роботу фонду комунального майна

Надзвичайно важливим  завданням для органів місцевої влади на шляху створення та розвитку власної матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування є здійснення позитивних перетворень в управлінні комунальною власністю міста, підвищення ефективності управління та формування з урахуванням перспектив розвитку оптимальної в кількісному та якісному вимірах комунальної власності міста. 

Відповідно до рішення Чернігівської міської ради від 27 квітня 2015 року «Про внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова» (50 сесія 6 скликання) за станом на 01.01.2015 у комунальній власності територіальної громади м. Чернігова обліковується:

1507 об’єктів нерухомого майна на суму 762 700 922,00 грн.;

2009 об’єктів житлового фонду на суму 6 773 341 361,00 грн.;

779 транспортних засібів на суму 334 014 700,00 грн.

Це об'єкти освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, торгівлі, побутового обслуговування, житлового фонду. Розподіл об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова наведений у наступній діаграмі.

 

На підставі Переліку фондом комунального майна міської ради укладено 58 договорів на закріплення майна на праві господарського відання або оперативного управління з підприємствами, установами, закладами та організаціями.    

Протягом 2015 року прийнято у комунальну власність територіальної громади  м. Чернігова 37 квартир, 28 відрізків зовнішніх мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення, 12 будівель та споруд, призначених для обслуговування мереж.

Прийняті у комунальну власність мереж електро-, газопостачання передаються за договорами господарського відання відповідно  ПАТ «Чернігівобленерго» та ПАТ «Чернігівгаз», а мережі теплопостачання за договорами оренди ПАТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ фірмі «ТехНова».

Відчуження, списання, передача основних засобів здійснюються відповідно до Положення про порядок відчуження, списання, передачі основних засобів, що є комунальною власністю територіальної громади м. Чернігова, затвердженого рішенням міської ради від 26 червня 2012 року (22 сесія 6 скликання), зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням міської ради від 07 червня 2013 року згідно з яким фонд комунального майна міської ради погоджує відчуження та списання майна, що перебуває на балансі суб’єктів господарювання та готує рішення виконавчого комітету з цих питань щодо орендованого майна та майна, яке перебуває на балансі фонду комунального майна.

З метою контролю за правильністю здійснення оцінки майна, дотримання нормативно-правових актів з оцінки та згідно з вимогами статті 13 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» фахівцями фонду, які мають відповідні кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів, у встановлені законодавством строки здійснено рецензування 223 звіти про оцінку майна.

 

Приватизація

Приватизація - це тривалий багатогранний процес, який безпосередньо сприяє покращенню надання послуг у сфері торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, позитивним зрушенням у розвитку малого та середнього бізнесу в місті.

Процеси приватизації майна комунальної власності територіальної громади м. Чернігова відбуваються згідно з законодавчо-нормативною базою з питань приватизації та оренди, визначеними правовими засадами оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні, а також достатньо сформованої ринкової інфраструктури об’єктів комерційної нерухомості.

У міському бюджеті на 2015 рік були заплановані надходження коштів від приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади  м. Чернігова у сумі 2000 тис. грн.

За підсумками 2015 року до бюджетів перераховано 4638,3 тис. грн.:

- до міського – 3865,3 тис. грн.;

- до Державного ПДВ – 773,0 тис. грн.,

з них за об’єкти, придбані у 2014 році згідно з договорами купівлі-продажу укладеними у 2014 році, строк оплати за якими настав у 2015 році – 1946,2 тис. грн.:

 - до міського – 1621,8 тис. грн.;

 - до Державного ПДВ – 324,4 тис. грн.

Рішенням міської ради від 26.12.2014 (46 сесія 6 скликання) затверджені Переліки об’єктів комунальної власності територіальної громади  м. Чернігова, які підлягають приватизації у 2015 році, до яких включено  9 об’єктів, один з яких підлягає приватизації шляхом викупу, 2 - шляхом продажу на аукціоні за методом зниження цін та 6 - шляхом продажу на аукціоні.

У 2015 році приватизовано 4 об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Чернігова: 2 об’єкта – на аукціонах; 2 об’єкта шляхом викупу (1 - викуп, 1 - одна заява на аукціон). Укладено договори купівлі-продажу на суму (комунальна частка) 2 243,3 тис.грн., крім того ПДВ – 448,7 тис. грн., всього з урахуванням ПДВ – 2 692,0 тис. грн.

 

Оренда

Передача комунального майна в оренду є одним з найпоширеніших та ефективних методів управління комунальною власністю. Надходження від плати за користування майном до міського бюджету мають довготривалий характер.  Оренда комунального майна сприяє  його збереженню та   розвитку підприємницької діяльності.

Станом на 01.01.2016 на балансі фонду комунального майна міської ради знаходиться 83 об'єкта комунальної власності.

Фондом  комунального майна міської ради станом на 01.01.2016 укладено   182 договори оренди, з них 2 договори оренди цілісних майнових комплексів, які забезпечують теплопостачання міста.

 

Сума надходжень за 2015 рік від орендної плати до міського бюджету складає 25101,4 тис. грн., у тому числі: за цілісні майнові комплекси –      21516,7 тис. грн.,  за нерухоме та інше окреме індивідуально визначене      майно –  3584,7 тис. грн. 

 

 Збільшення у 2015 році надходжень коштів до міського бюджету від орендної плати за ЦМК відбулося за рахунок інфляції.

За інше окреме індивідуально визначене майно також відбувся  ріст надходжень коштів від орендної плати до міського бюджету за рахунок інфляції, але одночасно надходження орендної плати зменшувалися  внаслідок відсутністі привабливих об’єктів нерухомості для передачі в оренду та відмови орендарів від оренди майна. Зокрема, один з найбільших платників орендної плати - ТОВ «Лагрос», який сплачував у середньому за місяць –   31,1 тис. грн, відмовився від оренди приміщення магазину по проспекту Миру, 45 з 01.07.2015.

З метою наповнення міського бюджету фондом комунального майна міської ради  у 2015 році  розміщено 12 оголошень про наміри щодо передачі в оренду  20 об’єктів нерухомого майна, за якими укладено 8 договорів оренди.

Крім того, фондом комунального майна міської ради укладено ще  6 договорів оренди, укладення яких не потребує розміщення оголошення про наміри щодо передачі в оренду та 2 договори оренди, за результатами оголошень про наміри щодо передачі в оренду, розміщених  у грудні 2014 року. Проведено  один конкурс на право укладення договору оренди.

Комунальними підприємствами та бюджетними установами, які є орендодавцями майна, що перебуває у них у господарському віддані (оперативному управлінні), оголошено 49 намірів щодо передачі в оренду  83 об’єктів нерухомого майна, за якими  фондом комунального майна міської ради станом на 01.01.2016 погоджено  66 договорів оренди. Також у звітному періоді проведено 4 конкурси на право укладення договорів оренди, укладено  4 договори оренди.

Станом на 01.01.2016 комунальними підприємствами, установами та організаціями комунальної власності міської ради укладено 377 договорів оренди.

   Фонд комунального майна  міської ради проводить постійний аналіз ефективності використання орендованого комунального майна, контролює своєчасність і повноту надходжень орендної плати, стан орендованого майна, використання його за призначенням.

У 2015 році фондом комунального майна міської ради проведено 144 перевірки виконанням орендарями умов договорів оренди з виходом на об’єкти оренди.

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.