Неділя 19 серпня 2018 р. 16:46 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Круглий стіл Стоп-інсульт

Актуальність тематики залишається.

20 листопада 2017р. в Чернігівській міській лікарні № 3 відбулося засідання круглого столу, присвяченому реалізації проекту «Stop-інсульт», що буде втілюватись завдяки коштам Державного Фонду регіонального розвитку, Чернігівської міської ради та обласного благодійного фонду «Підтримка здоров’я».

Завідуючий неврологічним відділенням Чернігівської міської лікарні № 3 Коваленко В.М. ознайомив присутніх із статистикою захворюваності на гострі порушення мозкового кровообігу та транзиторні ішемічні атаки, відмітивши що захворюваність залишається високою і потребує комплексного мультидисціплінарного підходу до лікування. Також Коваленко В. М. ознайомив присутніх з можливостями ЧМЛ № 3 по наданню медичної допомоги при цих захворюваннях.

Лікар-невролог Тарарощенко М.В. виступив з повідомленням «Менеджмент гострого періоду ішемічних ГПМК в умовах ЧМЛ № 3». «Головним стратегічним завданням залишається своєчасна госпіталізація хворих у межах т. з. «терапевтичного вікна», надання висококваліфікованої медичної допомоги та використання тромболітичної терапії та селективної каротидної ендартеріектомії, які мають високу доказову базу» – зазначив доповідач.

Лікар-нейрохірург Гарус А.А. ознайомив присутніх з підтипами ішемічних інсультів, різновидами стенозів екстракраніальних судин, порівняльною характеристикою каротидної ендартеріектомії та стентування екстракраніальних судин. Втілення проекту “Stop-інсульт” в ЧМЛ № 3 дає можливість проведення церебральної ангіографії своєчасної діагностики оклюзуючої патології. Виконання селективної каротидної ендартеріектомії дозволить попередити виникнення ішемічних інсультів у осіб, що вже перенесли транзиторну ішемічну атаку раніше.

Втілення проекту “Stop-інсульт” надає можливість зменшити фатальні наслідки ГПМК: інвалідність та смертність, попередити гострі ішемічні мозкові катастрофи.

У засіданні взяли участь лікарі медичних закладів міста та обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Яку вулицю чи площу Чернігова Ви би перейменували, назвавши іменем Героя України і колишнього чернігівця Левка Лук’яненка?