Неділя 19 серпня 2018 р. 16:46 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Новини

«Кольорова» дитяча стоматологія!

Лікарі дитячої стоматологічної поліклініки провели наукову роботу на тему: «Нові кольорові тенденції в дитячій стоматології – підвищення мотивації для лікування дітей», яка була опублікована в виданні МОЗ України «Актуальні питання клінічної медицини».

Епідеміологія стоматологічних захворювань у дітей міста Чернігова представлена високими показниками розповсюдженості та інтенсивності карієсу: у 12-річних дітей 72,3% при інтенсивності 2,75, у 6 річних – 87,9% при інтенсивності 4,6. До того ж, вік дітей, уражених карієсом, знизився до 2-х років. З постійною зміною вподобань та потужним потоком нової інформації (сучасні діти від народження «тримають гаджети в руках»), лікарі вимушені шукати нові шляхи мотивації.

         Останнім часом дітей все важче залучати до своєчасного лікування.Демонстрація палітри кольорових пломб їх вже не дуже вражає. Два роки тому в тренді були кольори національного прапора – жовтий та блакитний. В минулому році ми запропонували для дівчаток пломби– квіткові полянки, а для хлопчиків – феєрверки. Що ж сьогодні?

Ми опитали біля 100 дітей віком від 2 до 10 років та їх батьків з приводу улюблених мультфільмів. Майже 90% респондентів назвали науково-пізнавальний  мультсеріал «Фіксики». З першої ж серії ми зрозуміли, що головний зміст серіалу полягає у допомозі маленьких фіксиків 8–річному хлопчику лагодити різноманітну техніку, вчити уроки і т.ін. Всього «сім'я фіксиків» складається з 9 маленьких різнокольорових чоловічків, кольори яких відповідають палітрі сучасних пломбувальних компомерів. Ми вибрали 6 Фіксиків (їх імена представлено в таблиці). В процесі вигадування історії для кожної дитиними намагалися дізнатися її улюбленого героя. Результати нашого опитування та наступного аналізу представлено у вигляді таблиці.


Аналізуючи таблицю ми зважаємо на стать, вік та уподобання дітей, що дозволяє спрогнозувати, яких героїв обере дитина. Тому на час лікування у нас вже є готовий новий шаблон цікавої історії саме для цього хлопчика чи дівчинки. Наприклад, для хлопчиків від 2 до 4 років була розроблена історія про Сімку та Нулика – їх найулюбленіших героїв. За мультфільмом ці персонажі – помічники, які допомагаютьголовним героям щось лагодити. У роті ж вони допомагають боротися зі шкідливими «черв’ячками», які захопили зуб. Вони виганяють злих «каріозних монстрів» з їхніх печер, лагодять зуб та оселяються в ньому. В роті дитини з’являються пломби кольорів улюблених героїв. Діти з задоволенням ідуть на наступний прийом до лікаря, щоб поповнити свою колекцію помічників –  фіксиків. Наступним важливим моментом є мотивування гігієни. Діти з більшим ентузіазмом будуть чистити зуби, в яких мешкають їхрожева Мася або зелений Папус. Батькам зручно контролювати цілісність кольорових пломб, особливо, коли дитина знає, в якому зубі «хто живе».

Наша мета – донести до дітей, шляхом поєднання популярних мультсеріалів, а точніше, їх головних героїв, з кольорами пломбувальних матеріалів, що лікування –це, насамперед, допомога, завдяки якій можна побороти «каріозних монстрів», а пломби –це помічники, які допомагають їх здолати.

Ми, дитячі лікарі-стоматологи, бачимо своїм завданням йти в ногу з підростаючим поколінням. Мати і гарну фантазію та винахідливість, щоб кожного разу мотивувати дитину по-новому!

Віримо, що успіхи стануть відчутними і суттєвими вже найближчим часом.

 

 

 

Головний лікар дитячої

 стоматологічної поліклініки

Чернігівської міської ради

 

В. В. Струц

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Яку вулицю чи площу Чернігова Ви би перейменували, назвавши іменем Героя України і колишнього чернігівця Левка Лук’яненка?
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.