Четвер 23 листопада 2017 р. 03:47 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

01-07 СЕРПНЯ 2017 РОКУ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ

ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Приводом для його проведення стало прийняття в 1990 році Інночетійскої декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення і підтримку грудного вигодовування. Сьогодні Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться більш ніж в 170 країнах світу. Мета – привернути увагу громадськості до теми природного вигодовування, оскільки з кожним роком виробники штучного харчування все активніше просувають свій товар, і грудне вигодовування знецінюється. За даними ЮНІСЕФ зменшення кількості померлих дітей стало можливим завдяки прийняттю базових заходів на збереження здоров’я, таких як ранній початок грудного вигодовування та виключно грудне вигодовування. В Україні з 2001 року розпочата сертифікація родопомічних закладів відповідно до статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини". Як наслідок проведеної роботи з питань підтримки грудного вигодовування та запровадження сучасних перинатальних технологій є покращання основних показників здоров'я матерів та дітей України. Всі медичні заклади Чернігівської міської ради, які надають допомогу вагітним жінкам та дітям грудного віку мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Основні принципи грудного вигодовування

або що необхідно враховувати і чого дотримуватися, щоб налагодити грудне вигодовування і уникнути будь-яких проблем з годуванням грудьми:

Ø раннє прикладання дитини до грудей - відразу після пологів;

Ø спільне перебування матері і дитини в пологовому будинку сприяє приходу і виробленню молока у мами;

Ø виняток - пляшкового годування, коли дитина може відмовитися від грудей на користь пляшечки, тому що смоктати молоко з маминих грудей значно складніше;

Ø годування на вимогу дитини;

Ø правильне положення біля грудей забезпечує повноцінне харчування дитини і запобігає хворобливим відчуттям в грудях у мами (тріщини сосків, лактостаз, і т.д.);

Ø нічні годування (3-6 ранку) забезпечують стійку лактацію;

Ø якщо від попереднього годування пройшло 2 години і більше, то прикладати дитину слід вже до другої молочної залози матері. Якщо мама поквапиться запропонувати дитині «нову» молочну залозу, то малюк не отримає більш калорійне молоко, що може призвести до недостатнього набору ваги у дитини або відмови його від грудей. Іншими словами: не слід прикладати дитину до другої молочної залози, поки він не висмоктав першу.

Цікаві факти про грудне вигодовування

Ø Матері, які годують груддю, сплять в середньому на 45 хвилин довше щоночі та мають менше порушень сну.

Ø Грудне молоко містить морфіно-подібні речовини, що заспокоюють дитину після годування.

Ø Під час годування груддю у жінки виробляються гормони ендорфіни, що дарують відчуття емоційної врівноваженості та задоволення.

Ø Жінка, яка годувала груддю 8 років протягом життя, має практично нульовий ризик ризик захворіти на рак молочної залози.

Ø Годуючи груддю дівчинку, ви зменшуєте її ризики захворіти на рак молочної залози на 25%

Ø Годування груддю немовлят зменшує частоту нічного нетримання сечі у ранньому дитячому віці.

Ø Грудне вигодовування підвищує ефективність вакцинації.

Ø Склад грудного молока змінюється в залежності від часу доби.

Ø  Дитина може точно визначити свою маму серед інших за запахом молока.

Ø  Кількість молока не залежить від розміру молочної залози.

Ø Лише 1-2% жінок нездатні годувати дитину груддю через важкі проблеми зі здоров’ям.

Ø  Відстань від грудей до обличчя матері – це відстань оптимального зору немовляти.

Ви і ваш малюк створені один для одного! Тож не позбавляйте себе і його радості повноцінного материнства і дитинства!