Понеділок 22 травня 2017 р. 22:12 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Структурні підрозділи

Aрхівний відділ Чернігівської міської ради

 Поштова адреса

вул. Магістратська, 7, к. 2, м. Чернігів, 14000

Телефон: (0462) 77-48-54

трудового архіву архівного відділу: вул. Мстиславська, 8, м. Чернігів, 14000

Телефон: (0462) 67-28-42

 Електронна адреса

 arhiv@chernigiv-rada.gov.ua

 Основні завдання відділу

1. Реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста.

2. Забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи.

3. Забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх обліку, зберігання та використання інформації.

 4. Централізоване тимчасове зберігання та використання у трудовому архіві відділу архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду, переданих на зберігання у разі припинення діяльності юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, а також у випадках, визначених законодавством.

 Графік прийому громадян

З питань документів Національного архівного фонду (далі – НАФ) та роботи експертної комісії архівного відділу міської ради прийом здійснює начальник відділу Крисько Геннадій Михайлович по вул. Магістратська, 7, к. 2, у понеділок з 10:30 до 12:00, у середу та п’ятниця з 8:30 до 12:00.

 З питань трудового архіву – головні спеціалісти Буцко Лідія Григорівна та Дмитренко Людмила Василівна по вул. Мстиславська, 8 у вівторок та четвер з 9:00 до 13:00.

 Інформація про відділ

На виконання делегованих державою виконавчим органам міської ради повноважень роботу архівного відділу Чернігівської міської ради спрямовано на зберігання документів НАФ, що мають місцеве значення, і управління архівною справою та діловодством на території міста. Відповідно до власних (самоврядних) повноважень відділ також здійснює централізоване тимчасове зберігання у трудовому архіві архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до НАФ. Відділ є виконавчим органом міської ради без статусу юридичної особи. До його складу входить трудовий архів. Чисельність відділу – чотири посадові особи місцевого самоврядування. Заступник начальника відділу перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Розпорядженням міського голови від 09.03.2017 № 75-р оголошено конкурс на заміщення тимчасово вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування – заступника начальника архівного відділу. Дві посадові особи відповідають за роботу з документами НАФ, дві – за роботу трудового архіву.

Станом на 01.04.2017 у архівному відділі в 735 фондах зберігається 79399 одиниць зберігання. У тому числі: в 80 фондах з документами НАФ – 19845 справ та у 655 фондах трудового архіву – 59554 справи. З них 52501 – з кадрових питань (особового складу). Документи розташовано у чотирьох приміщеннях площею 640,1 квадратних метрів. Протяжність стелажного обладнання 1931,4 погонний метр.

Звіт про роботу архівного відділу Чернігівської міської ради за перший квартал 2017 року та звіт про розгляд звернень громадян, які надійшли до відділу за перший квартал 2017 року розміщено у розділі порталу – "Нагальні питання" – "Архівна справа і діловодство".

Відділ зберігає документи НАФ міської ради за 1971–2003 роки, Деснянської районної у місті Чернігові ради за 1974-2000 роки, Новозаводської – за 1971–2001 роки, управління архітектури та містобудування міської ради за 1944-2007 роки, інших 76 юридичних осіб, а також справи з кадрових питань (особового складу) 655 ліквідованих на території міста підприємств, установ та організацій, які не мали правонаступників та передали документи на зберігання до міської ради. Списки фондів з документами НАФ архівного відділу та перелік фондів ліквідованих юридичних осіб, що передали документи до трудового архіву відділу розміщено у розділі порталу – "Нагальні питання" – "Архівна справа і діловодство".

Для отримання архівних довідок, копій документів, витягів із рішень міської, районних у місті рад, їх виконавчих комітетів, розпоряджень міського голови щодо житла, земельної ділянки, введення споруд в експлуатацію, обрання депутатом міської, районних у місті рад, інших окремих фактів необхідно звернутися до відділу: вул. Магістратська, 7, к. 2.

Для отримання архівних довідок про заробітну плату, стаж роботи, архівних копій або витягів із наказів керівників ліквідованих підприємств, установ та організацій, які не мали правонаступників і передали документи на зберігання до міської ради; передавання на зберігання документів юридичних осіб, які завершують ліквідаційну процедуру та не мають правонаступників, необхідно звернутися до трудового архіву: вул. Мстиславська, 8. 

При зверненні мати паспорт. Письмові звернення адресуються міському голові. Запити від юридичних осіб надаються до канцелярії загального відділу міської ради (вул. Магістратська, 7), заяви від громадян – до відділу звернень громадян міської ради (вул. Шевченка, 9). У зверненні потрібно вказати повну поштову адресу, номер контактного телефону, зазначити який документ необхідний, коли та хто ухвалив рішення, розпорядження (наказ), на підставі якого посадовими особами місцевого самоврядування відділу буде виготовлено витяг, архівну довідку або копію. До звернення, за необхідності, додаються ксерокопії пояснюючих документів, що сприятимуть пошуку необхідної інформації. 

   У розділі порталу – «Нагальні питання» – «Архівна справа і діловодство» розміщено:

 - Інформації про відділ (з історії архівного відділу Чернігівської міської ради; про роботу архівного відділу Чернігівської міської ради; список фондів архівного відділу Чернігівської міської ради з документами НАФ; список юридичних осіб – джерел формування НАФ у місті Чернігові);

 - Історичну довідку про трудовий архів архівного відділу міської ради;

 - Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.04.2012 за № 571/20884.

 - Порядок заповнення паспорта архівного підрозділу установи, організації, підприємства;

- Інформацію про впровадження Типового положення про експертну комісію державного органу, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи та організації;

 - Рекомендації щодо укладення положення про експертну комісію об'єднання громадян, релігійної організації, підприємства, установи та організації, заснованих на приватній формі власності;

 - Методичні рекомендації про складання номенклатури справ;

 - Наказ Міністерства юстиції України від 10.02.2012 № 232/5 "Про затвердження Типового положення про архівний підрозділ органу державної влади, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи та організації";

- Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України  від 18.06.2015 № 1000/5;

- Перелік фондів ліквідованих підприємств, установ та організацій, що передали документи на зберігання до трудового архіву архівного відділу Чернігівської міської ради;

- Список ликвидированых в городе Чернигове юридических лиц, документы которых переданы на хранение трудовому архиву архивного отдела Черниговского городского совета.

 

Начальник відділу - Крисько Геннадій Михайлович

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.