Понеділок 10 грудня 2018 р. 14:34 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фракція політичної партії «НАШ КРАЙ»

Проект Виборчого кодексу має переваги і недоліки

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила проект Виборчого Кодексу України, планується ухвалити об’єднаний документ, що буде регламентувати проведення виборів усіх рівнів: президента, парламенту, голів та рад усіх рівнів.

Як прокоментував керівник фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді Олександр Соколов, нова система виборів дасть можливість потрапити до парламенту новим політичним силам. Зменшено з 5% до 4% прохідний бар’єр для партій, запроваджується персоніфіковане голосування за конкретного кандидата від партії у регіонах.

Нова система запроваджує виборчі округи, які дозволять обрати повний склад парламенту – 450 нардепів, а не як зараз 422 – через непідконтрольність Криму та частини східних областей України.

«Водночас, ми сподіваємося, що народні депутати виправлять у наступних читаннях наявні у законопроекті недоліки», - зазначив Олександр Соколов.

По-перше, новий розподіл виборчих округів змінює баланс представленості у парламенті регіонів. За проектом, збільшиться представництво менш заселених західних областей та зменшиться південних та густозаселених східних.

По-друге, запроваджується повністю нова система голосування, яка не знайома ще пересічному виборцю. Експерти вказують, що зіпсованими можуть бути до 5% бюлетенів. Влада повинна провести широку просвітницьку роботу, щоб кожен громадянин знав, як він може проголосувати.

По-третє, списки партій за запропонованою моделлю будуть все ще закритими. У політсил, які пройдуть до парламенту, щонайменше, 10 місць будуть гарантовано прохідними. Це означає, що «акціонери» партій й надалі зможуть впливати на формування списку. «Наш край» як українська партія, побудована на демократичних засадах, виступає за подальший процес відкривання списків.

По-четверте, ця закритість списків дає можливість пробратися до парламенту місцевим князькам, які «впливатимуть» фінансово на формування регіональних списків. По-п’яте, законопроект не створює бар’єрів для технологій підкупу виборців.

«Наш край», загалом підтримує ухвалення нового Виборчого кодексу, але закликає посилити механізми конкуренції в межах сформованих партійних 
списків та регіонів. Водночас наголошує на необхідності усунути наявні недоліки, які містить законопроект у другому та третьому читанні»,
 - зазначив Олександр Соколов.
 
 


Прес-служба обласної організації ПП «Наш край»

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.