Вівторок 20 листопада 2018 р. 00:13 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фракція політичної партії «НАШ КРАЙ»

Уряд має прогнозувати на кілька років потребу у кваліфікованих кадрах у різних галузях економіки і відповідно до цього планувати державне замовлення у вищих навчальних закладах України. У цьому переконаний депутат Чернігівської міської ради від партії «Наш край», ректор Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Микола Носко.

За його словами, у Чернігові наразі держзамовлення на педагогічні спеціальності не зазнало скорочення. «Цього року університет отримав 324 місця державного замовлення проти 310 торік. Більш відчутним для нас є скорочення кількості випускників у школах регіону. Адже цього року ЗНО складали на тисячу випускників менше, аніж минулого року, і ми це відчуваємо», - прокоментував ректор ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. Нинішнього року в університеті відкрили класичну спеціальність «право» і продовжують працювати над відкриттям «фармації», адже навчальний заклад має необхідну матеріально-технічну базу і кадрове забезпечення. Загалом, ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка виконує набір на державне замовлення із 13 непедагогічних спеціальностей.

Хоча в інших навчальних закладах скорочення державного замовлення досягнуло до 20%, і уряд назвав це раціоналізацією дотації на освіту в 2017 році.  На жаль, Кабмін не навів жодного прогнозу щодо потреби у тих чи інших спеціалістах в економіці України через 4-5 роки (коли сьогоднішні абітурієнти закінчать виші).

Крім того, «Наш край» звертає увагу, що вкотре зміни було внесено вже тоді, коли абітурієнти не лише склали ЗНО, але й почали подавати документи на вступ. Так само вчинив уряд минулого року, коли вже під час вступної кампанії було змінено принцип розподілу бюджетних місць у вишах.

Будь-які зміни до умов вступу та навчання мають вноситися не пізніше до 1 січня року, в якому вони набувають чинності. Разом з тим, держава має не скорочувати видатки на освіту, а навпаки – їх збільшувати. В іншому разі, найобдарованіша українська молодь виїжджатиме на навчання за кордон. Водночас на державному рівні має регулюватися діяльність приватних вищих навчальних закладів, адже почасти вони працюють у непристосованих приміщеннях і не можуть надати знання необхідної якості, а просто «штампують» за гроші дипломи.

 
Прес-служба Чернігівської обласної організації «НАШ КРАЙ»

 

none Носко  (16.62 кб.)
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.