Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 листопада 2010 р.

Рішення міської ради "Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Чернігова"


УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВСЬКА МІСЬКА РАДА

(сорок третя сесія п’ятого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від  29  жовтня 2009 р.

       м. Чернігів

 


Про внесення змін до Статуту
територіальної громади міста Чернігова

 

Відповідно до статті 19, пункту 48 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та керуючись частинами першою, другою, четвертою статті 98 Статуту територіальної громади міста Чернігова, міська рада  вирішила:

 Викласти статтю 50 Статуту територіальної громади міста Чернігова в наступній редакції:

“Стаття 50. Громадські слухання.

Громадські слухання є формою участі жителів міста в здійсненні

повноважень місцевого самоврядування, які передбачені Конституцією України , Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Статутом.

2. Метою проведення громадських слухань є ознайомлення громадськості міста з позицією міської влади з актуальних проблем міста та отримання від його жителів пропозицій і зауважень з цих питань у формі безпосереднього    спілкування .

Жителі міста мають право брати участь у громадських слуханнях, тобто  зустрічатися з Чернігівським міським головою, депутатами Чернігівської міської та районних у місті Чернігові рад, посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.  

3. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, гласності, відкритості і свободи висловлювань.

4. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

5. Громадські слухання проводяться з ініціативи Чернігівського міського голови, депутатів Чернігівської міської ради та з ініціативи жителів міста.

6. Громадські слухання з ініціативи жителів міста проводяться за наявності колективного звернення з відповідною вимогою.

Для організації роботи стосовно внесення ініціативи жителів щодо проведення громадських слухань на зборах громадян за місцем проживання утворюється ініціативна група з числа жителів міста – активних суб’єктів місцевого самоврядування.         

7. Предметом обговорення на громадських слуханнях є питання, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування відповідно до чинного законодавства.

На громадських слуханнях не можуть розглядатися питання , не віднесені законодавством до відання місцевого самоврядування, або такі, що суперечать Конституції чи чинному законодавству України, а також питання, реалізація яких зачіпає інтереси територій поза межами юрисдикції міської ради.

8. Рішення про проведення громадських слухань приймає Чернігівський міський голова.

9. Про дату, час, місце проведення та предмет (тему) громадських слухань жителі міста сповіщаються не пізніше ніж за п’ятнадцять днів до їх проведення.

10. На громадські слухання, крім представників ініціаторів їх проведення,  можуть запрошуватись посадові особи місцевого самоврядування, депутати Чернігівської міської та районних у місті Чернігові рад, представники органів самоорганізації населення, міських осередків політичних партій та громадських організацій, а також керівники підприємств, установ та організацій, якщо їх діяльність пов’язана з питаннями, що обговорюються.

11. За результатами обговорення питань, винесених на громадські слухання, простою більшістю голосів  від числа зареєстрованих на громадських слуханнях осіб ухвалюються звернення чи рекомендації.

12 Пропозиції, які внесені за результатами громадських слухань, передаються Чернігівському міському голові і підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

13. Про результати громадських слухань зацікавлені жителі міста інформуються у двотижневий після слухань термін через міські засоби масової інформації.

14. Порядок і процедури проведення громадських слухань можуть деталізуватись Положенням про громадські слухання, яке затверджується міською радою”.

2. Загальному відділу міської ради (Редік А.В.), юридичному відділу міської ради (Вовк П.І.), відділу сприяння діяльності депутатів міської ради (СкоробагатькоЛ.І.) у п’ятиденний термін повідомити Чернігівське міське управління юстиції про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Чернігова та забезпечити реєстрацію змін у встановленому порядку.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Шеремета О.С. і голів постійних комісій міської ради

 

  

Міський голова                                                                                                 О.В. Соколов

 


Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!